Skuteczna metoda nauki

oparta na fiszkach

Jeżeli czytałeś książkę, to wiesz, jak powstała metoda nauki oparta na fiszkach. A skąd wzięły się FISZKI w Polsce? Pierwsze FISZKI ukazały się na polskim rynku już w 2003 r. za sprawą naszego wydawnictwa (więcej: Historia Wydawnictwa Cztery Głowy).

Chociaż specjalizujemy się w pomocach do nauki języków obcych, to możesz wykorzystać metodę Sebastiana Leitnera do nauki innych zagadnień – mamy coś dla Ciebie.

Chcę skutecznie uczyć się

Języków Innych zagadnień

Skuteczna nauka języków obcych

z metodą Leitnera

Mimo że metoda Sebastiana Leitnera przynosi świetne rezultaty w nauce każdego materiału, który można zapisać na kartonikach, zdecydowaliśmy od samego początku, że postawimy na języki obce.

Przez ponad dekadę ulepszaliśmy FISZKI, dzięki czemu stały się one kompleksową pomocą do nauki języków. Najlepszym dowodem ich skuteczności jest ponad 1 000 000 zadowolonych klientów.

Obecnie w naszej ofercie mamy pomoce do nauki 11 języków obcych oraz języka polskiego – to ponad 100 tytułów na różnych poziomach zaawansowania.

Wybierz język

FISZKI®

kompleksowe narzędzia do nauki języków obcych

Szybka nauka słówek i zwrotów

Tajemnica szybkiego zapamiętywania tkwi w formie przekazywania informacji. Im jest ona prostsza i bardziej przejrzysta, tym łatwiej przebiega proces zapamiętywania. Dzięki podziałowi materiału na małe, mieszczące się na fiszkach porcje bez trudu zapamiętasz zawartość kartoników.

Skuteczne powtórki

Nauka to walka z zapominaniem, dlatego należy powtarzać to, czego się nauczyliśmy. Jednak zbyt częste powtarzanie wszystkiego może spowodować, że nauka stanie się nudna i męcząca. Dlatego potrzebny jest system nauki, który sprawi, że trudniejszy materiał będzie powtarzany odpowiednio często, by go zapamiętać, zaś materiał łatwiejszy – na tyle rzadko, by go nie zapomnieć. Nasz MEMOBOX został stworzony zgodnie z regułami opisanej przez Sebastiana Leitnera kartoteki autodydaktycznej i posiada wszystkie jej zalety. Więcej o pudełku MEMOBOX: „MEMOBOX – Ucz się jeszcze skuteczniej”.

Nauka poprawnej wymowy i rozumienie ze słuchu

Dostępne do każdego tytułu nagrania w formie plików mp3 gwarantują opanowanie bezbłędnej wymowy oraz ćwiczenie rozumienia ze słuchu. Pliki zostały nagrane przez native speakerów wg schematu: polskie wyrażenie – obcojęzyczny odpowiednik – przerwa na głośne powtórzenie.

Ucz się wszędzie

Nagrania można wgrać do dowolnego odtwarzacza, zabrać ze sobą i ćwiczyć w każdej wolnej chwili. Kolejnym dodatkiem, który umożliwia naukę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, jest praktyczne etui – umożliwia ono zabranie kilkudziesięciu fiszek do torebki, kieszeni lub plecaka.

FISZKI pozwolą Ci wykorzystać każdą wolną minutę w maksymalnie produktywny sposób, a wykorzystanie wszystkich dostępnych dodatków gwarantuje skuteczną naukę i szybkie postępy.

Uniwersalna metoda nauki

skuteczna metoda dla osób uczących się innych zagadnień

A jeżeli chcesz wykorzystać metodę Leitnera do nauki innych zagadnień niż języki obce? Przygotowaliśmy pomoce, które można wykorzystać do nauki dowolnej partii materiału:

FISZKI in blanco

FISZKI in blanco to czyste kartoniki, dzięki którym możesz skutecznie nauczyć się dowolnego materiału – wystarczy samodzielnie przenieść go na kartoniki a następnie postępować zgodnie z założeniami metody Leitnera. FISZKI In blanco wykonane są z trwałego papieru, posiadają nadrukowaną kratkę, która ułatwia zapisywanie. Wszystkie produkty idealnie pasują do naszych pudełek MEMOBOX.

MEMOBOX – skuteczny system powtórek

System powtórek MEMOBOX jest esencją metody Sebastiana Leitnera. Podział materiału na małe części i umieszczenie go na fiszkach ułatwia zapamiętanie, jednak dopiero odpowiednio rozłożone w czasie powtórki utrwalają wiedzę w naszej pamięci. MEMOBOX nie tylko wyznaczy Ci czas, kiedy należy powtórzyć daną partię materiału, ale również oddzieli materiał, który sprawia Ci najwięcej trudności i wymaga większej liczby powtórek, od tego, który już znasz.